Átadták a Budavári Virág Benedek-díjakat, melyre minden évben a Budavári Önkormányzat képviselő-testületének döntése alapján kerül sor. A díjjal olyan kiemelkedő pedagógusok teljesítményét ismeri el a közösség, akik kerületünkben hosszú időn át végzett, elhivatott oktató-nevelő munkájukkal hozzájárulnak a gyermekek, fiatalok – ezáltal pedig nemzet szellemi-lelki gyarapodásához – hangzott el az esemény megnyitóján.
A 2025. évben a Budavári Önkormányzat úgy döntött, hogy Budavári Virág Benedek-díjban Bodor Esztert, a Kosztolányi Dezső Gimnázium igazgatóját, valamint Sapszon Borbála Mártát, a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola pedagógusát részesíti.
Böröcz László polgármester egyebek mellett arról beszélt, hogy pedagógusnak lenni nem egyszerű feladat. „Ez egy választás, ugyanakkor e hivatás választása cselekvés is, amely a jövőbe mutat, mert a tanítás, nevelés olyan alkotó munka, mely a felnövekvő gyerekeket az életben való helytállásra készíti fel. Virág Benedek nem csak költő és tudós volt, hanem tanító is” – emlékeztetett. A díj névadója nemes hagyományának örököse a mai nap két díjazottja. Szavai szerint Bodor Eszter munkáját szakmai igényesség jellemzi, míg Sapszon Borbála a zeneakadémia elvégzése óta tanítja Kodály Zoltán szellemében a gyerekeket a zene és az ének szeretetére a kisiskolásokat. Nem csak tudást ad a gyerekeknek, hanem lehetőséget is a hazai és nemzetközi előadásokra.
Szerencsés az a közösség, amely ilyen nagyszerű személyes és szakmai életükben is követendő példáját adó, inspiráló tanárokat tudhat köreiben – húzta alá a polgármester.
Díszokleveleket is átadtak
Az egyetemek és főiskolák a kerek évfordulók alkalmából díszoklevelek kiállításával ismerték el az intézményükben egykor végzett szakemberek pályafutását, és eddigi elvégzett munkáját.
Aranyoklevelet vehetett át Galántai Katalin, aki 50 éve végzett a Károli Gáspár Református Egyetem Pedagógiai Karán, Diósné Pünkösti Éva Mária, aki 50 éve végzett a Kecskeméti Óvónőképző Intézet Budapesti Tagozatán és Major Sándorné, aki 60 éve végzett a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karán. Rubinoklevelet Lovas Józsefné kapott, aki 70 éve végzett a Budapesti II. Ker. Brunszvik Teréz Állami Óvónőképzőben.
Polgármesteri elismerésben részesült
A Kodály Zoltán Magyar Kórusiskolából:
- Ottlikné Óhegyi Judit,
- Nagyné Szőnyi Anetta
A Kosztolányi Dezső Gimnáziumból:
- Váczi Balázs,
- Hollósi Katalin
A Szilágyi Erzsébet Gimnáziumból:
- Frindt-Dévényi Beáta,
- Szíjártó Kornél,
A Toldy Ferenc Gimnáziumból:
- Deliné Szita Anna,
- Gerencsérné Hobot Krisztina,
- Pataki Anikó,
A Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat I. kerületi tagintézményéből:
- Csató Valéria
- Cselényi Zsuzsanna
A Farkas Ferenc Zeneiskolából:
- Rábai Szilárd,
- Pap Viktória Dorottya,
A Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnáziumból:
- Domschiztné Darvas Júlia,
- Angeli Zsuzsa,
- Kisfaludyné Balogh Fruzsina
A Tandem Gimnáziumból:
- Árva Andrea,
- Zurbó Péter
A Lisznyai Utcai Általános Iskolából:
- Vassné Császár Csilla,
- Czine-Szalóki Ildikó,
- Bajdik István Kálmánné
A Budavári Általános Iskolából:
- Ozvaldikné Takács Beáta Andrea,
- Tóth Erika,
- Palacsa Zoltánné
A Batthyány Lajos Általános Iskola részéről:
- Beliczai Balázs,
- Várkonyi Tamás
A Brunszvik Teréz Budavári Óvodák részéről:
- Madaras Csabáné,
- Véghelyi Tamásné,
- Fucsó Mónika
A nyugállományba vonuló pedagógusok közül elismerő oklevelet vehetett át a Kosztolányi Dezső Gimnázium részéről
- Hatvany Eörs,
- Lukács Katalin
- Weiszkopfné Kövesközi Zsuzsa
A Toldy Ferenc Gimnáziumból
- Gorovené Cleve Krisztina
A Batthyány Lajos Általános Iskola részéről
- Oroszné Nagy Katalin
- Sinkó Márta
A Brunszvik Teréz Budavári Óvodákból
- Sípos Lászlóné
- Szász Mária
vehette át az elismerést.
Az ünnepség záró akkordjaként Pregun Tamás zongoraművész előadásában Chopin: F-dúr keringője hangzott el, majd állófogadás vette kezdetét.