Női identitások a két világháború közötti Magyarországon
Milyen volt az úri családok otthona, hogyan működött a háztartásuk, hová mentek sétálni és szórakozni? Mivel töltötte napjait a „nem dolgozó” úrinő? Többek között erről, és az első világháború utáni középosztálybeli élet átalakulásáról beszél Budai otthonok és női identitások a két világháború közötti Magyarországon című előadásában Géra Eleonóra habilitált egyetemi docens, az MTA doktora.
Az első világégés és a nyomában járó trianoni békediktátum alapvető változásokat hozott a társadalomban. A középosztálybeli lakás fogalma átalakult, ezzel párhuzamosan békebeli társaikhoz képest a nők mindennapi élete, lehetőségei is megváltoztak. A dzsesszt táncoló úrileányok mellett feltűntek az egyetemekre járó és értelmiségiként tevékenykedő nők is. Az előadás azt mutatja be, mit gondoltak a régimódi és a modern lányokról a korabeli Budán, nekik pedig milyen kihívásokkal kellett szembenézniük.
Az előadás május 21., szerdán 18 órától keződik a Virág Benedek Házban (1013 Budapest, Döbrentei utca 9.). A belépő 1500 forint, az I. kerületi lakosok 1000 forintos kedvezményes jegyet tudnak váltani a rendezvényre.
Közben május végén indul a Virág Benedek Ház nyári Kultúrfröccs programsorozata, amely egészen szeptemberig tart. Ne maradjanak le róla!
Lapunkban egyébként mindig megtalálják a MáraiKult programajánló mellékletét!
A Várnegyedet pdf-formátumban digitálisan is olvashatja, friss számunkért IDE kattintsanak! Lapunk tartalmait Facebookon is követhetik!